Világszerte vezető szerepet tölt be a hőkamerák hőképrendszerének fejlesztése, előállítása és fogralmazása terén, melyeket nagy számban alkalmaznak a kereskedelemben, az iparban és sok egyéb területen. A FLIR hőképrendszert a legmodernebb hőképrendszer, ami felismeri infravörös sugárzást vagy hőt. A kibocsátott hőmérsékleti különbségekből a hőkamerák infravörös képeket állítanak elő. Az összetett algoritmusok segítségével pedig ezekből a képekből pontos hőértékek olvashatók ki. Minden fontos összetevőt beépítettünk termékeinkbe: detektorok, elektronika és speciális optikák.
A hőképtechnikák iránt az utóbbi években jelentős mértékben megnövekedett az érdeklődés, ennek megfelelően a FLIR is bővítette szervezetét. Jelenleg a világ egyik legnagyobb kereskedelemben kapható hőkameka előállítója. A FLIR rendszer nem csupán egy kamerát nyújt, hanem optimális szoftvereket, szervíz és képzési szolgáltatást is.
Az emberi szem egy érzékelő, amely a látható fény (vagy sugárzás) felismerésére szolgál. A fénynek és sugrázásnak van azonban olyan formája is, amely szabad szemmel nem látható, így az elektromágneses spektrumnak is csak kis részét érzékeljük. A spektrum végén elhelyezkedő ultraviola fényt már nem láthatjuk, az infravörös pedig rejtve marad. Az infravörös fény hullámhossza az elektromágneses spektrumon a (szabad szemmel) látható és a mikrohullámok között helyezkedik el. A legfontosab forrása a meleg vagy termikus sugárzás. Minden tárgy, aminek hőmérséklete az abszolút nullpont felett van (-237,15 °C vagy 0 Kelvin) sugárzik az infravörös tartományban. Azok a dolgok is, amiket hidegnek tartunk, pl. jégkocka, izzanak ebben a hullámtartományban. Az infravörös sugárzással naponta találkozunk, szemünk azonban nem érzékeli, bőrünk pedig melegként értelmezi. Minél melegebb egy tárgy, annál több infravörös sugárzást bocsát ki.
Az infravörös energiát, amelyet egy tárgy kibocsát az optikák egy infravörös detektorra fókuszálják. A detektor elküldi az információkat egy szenzorok elektronikának, amely a képfeldolgozásért felelős. Az elektronika a detektorból érkező adatokat képre fordítja, ami a keresőben vagy egy általános videomonitoron ill. LCD képernyőn megnézhető. Az infravörös termográfia az infravörös fényt alakítja át radiometrikus képpé, amiből a hőmérsékleti értékek kiólvashatóak. Ehhez összetett algoritmusok vannak az eszközbe integrálva.
Az infravörös hőmérők nagyon megbízhatóak és sok segítséget nyújtanak, ha bizonyos pontok hőmérsékleti értékeit akarjuk leolvasni. Nagyobb területek vagy épületek vizsgálatánál azonban könnyen találhatunk kritikus területeket, amik tulajdonképpen javításra vagy cserére szorulnak.
A FLIR hőkamera a teljes épületet képes egyszerre megvizsgálni és kimutatni az energiaveszteségeket, repedéseket vagy hiányosságokat.
Míg az infravörös termométerek csak egyetlen pont hőmérsékletét tudja megmérni, a FLIR hőkamerák a kép teljes területén mérik a hőmérsékletet. Az i3 felbontása 60 x 60 pixel, ami 3600 IR termométer egyidejű használatával ér fel. A legfejlettebb modell a FLIR P660, 640 x 480 pixel felbontású, 307200 infravörös termométer egyidejű használatának felel meg.
Az infravörös kamera gyorsabban, egyszerűbben és nagy pontossággal találja meg a problémákat. Egy IR hőmérővel könnyen előfordulhat, hogy kirtikus pontok észrevétlenek maradnak. A FLIR hőkamera a teljes területet megvizsgálja és közvetlen mérési eredményeket ad.
A hetvenes évek óta egyre inkább tudatosodik, hogy az energiaforrások korlátozottak, ezáltal rendkívül értékesek. A hőkamerák segítenek, hogy a szigetelési problémákat és más épületi anomáliákat láthatóvá tegyenek. Ezáltal nem csak a javítási műveletekre mutat rá, hanem energiát is spórol.
Az épületek a FLIR infravörös kamerákkal gyorsan és alaposan átvizsgálhatók, és felfedi a szabad szemmel nem látható problémás területeket. Egyszerű érintés és roncsolásmentes vizsgálatot biztosít más módszereknél alacsonyabb költségek mellett.
Az építkezések az EU energiaigényének 40%-át emésztik fel és ezáltal a legnagyobb takarékossági területet is jelentik az energiafelhasználás optimalizálásánál. Ez indította arra az Európai Bizottságot, hogy irányelvet bocsásson ki az épületek energiatakarékosságáról, amin már most számos nemzeti törvény alapul. Mivel sok országnak kellett lemondani a konjunktúra csomagokról, megnövekedett a légtömítés és energiatakarékosság vizsgálatára szolgáló eljárások utáni érdeklődés.
Az infravörös technika egyedül vagy más módszerekkel együtt felgyorsítja a roncsolásmentes vizsgálatokat, amik az energiatakarékosságra koncentrálnak. A legegyszerűbb és leggyorsabb módja az épületek energiaveszteségének felderítésére az infravörös termográfia. Az infravörös hőkamera pontosan megmutatja, hol okozhat problémákat az energiaveszteség, így a vizsgálónak csak az érintett terület vizsgálatára kell koncentrálnia.
Hőkamerák:
Hőkamerák nagy választéka áll rendelkezésre az épületvizsgálatokhoz, egyre újabb kamerákat és funkciókat fejesztenek ki, hogy egyszerűbbé és gyorsabbá tegyék a vizsgálatokat. Ilyen pl. a kamerák és egyéb mérőberendezések összekapcsolása az adatok elemzése céljából, melyre a FLIR egyedülálló "industry first" funkciókat dolgozott ki.
FLIR-i széria | FLIR Ebx széria |
Kifejezetteen olyan felhasználók számára, akik csak most fedezik fel a hőképes technikát. Köszönhetően különösen egyszerű használatának, nagy segítséget nyújt a termográfiai vizsgálatok során.
A legkisebb, legkönnyebb és legkedvezőbb árú hőkamera a piacon. Kezelése különösen egyszerű, nem igényel nagyobb tapasztalatot: célzás, kimutatás, értékelés. |
Az Ebx széria olyan felhasználók számára készült, akik már ismerika hőképes technikai előnyeit és jobb képminőségre, több opcióra vágynak. A széria hasznos funkciókkal rendelkezik, amik meggyorsítják a vizsgálatokat.
Kicsi és könnyen kezelhető hőkamera nagy felbontással, több funkcióval, integrált hőhíd-és harmatpont riasztóval. Kifejezetten épületvizsgálatra, fűtés, szellőzés és klímaberendezés hibáinak felismerésére. |
|
|
Különböző felhasználók különböző elvárásokkal bírnak. A nagyobb teljesítményű eszközök több funkcióval rendelkeznek, így a feladatokat gyorsabban elvégzik. Szakértők és profik részére magasabb képminőséget is biztosítunk. Akárcsak a fényképezésnél, a nagyobb pixelszámú kép, jobb képminőséget eredményez. Ez azonban nem minden. Egy 640 x 480 pixeles hőkamera 307.200 hőmérsékleti méréspontot biztosít, ami négyszerese a 320 x 240 pixeles kamerának és 76.800 mérési pontjának. Ha ugyanazon távolságból ugyanazt a teröletet célozzuk, ez több pixellel fogja lefedni.
Mivel a szakemberek naponta több órát dolgoznak hőkamerával, ezeknek ergonomikus kiszerelésűeknek kell lenniük. Függetlenül a vizsgálandó terület elhelyezkedésétől a kamerának könnyűnek és egyszerűen kezelhetőnek kell lennie.
FLIR-B széria | FLIR-T600bx széria | FLIR-B600 széria |
Dönthető objektívének köszönhetően a kamera a legkényelmesebb pozícióba állítható. Hőképei akár 320 x 240 pixel felbontásúak, így az épületek hibái gond nélkül felfedezi. | A kiemelkedő ergonómiát köti össze a lehető legkiválóbb képminőséggel. A 640 x 480 pixeles felbontású hőképeknek köszönhetően a legapróbb hibák és érzékelhetőek. | A tökéletes termék profi felhasználók számára. Hagyományos kialakítású, 640 x 480 pixel felbontású képminőség, továbbá GPS-t és Digital Detail Enhancement-t tartalmaz. |
|
|
|
AGMÜSZK 2000 Kft. 7100 Szekszárd. Kossuth Lajos u. 39. Bánki Ede ügyvezető igazgató mobil: +36-20/9644-860 Gelencsér Hajnalka adminisztráció mobil: +36-20/356-4636 Kozma József anyagvizsgálat, oktatási felelős mobil: +36-20/2182821 Telefon: +36-74/311-109 Fax: +36-74/311-109 E-mail: agmuszk@gmail.com